Lorem ipsum
Class aptent taciti sociosqu ad litora
Головна » Статті » Зоологія » Одноклітинні

Лямблія

   Лямблія (Giardia) — рід найпростіших, паразитів хребетних та деяких безхребетних, що налічує понад 100 видів. Giardia lamblia є паразитом людини.

Морфологія та фізіологія

   Вегетативна форма являє собою організм грушоподібної форми, що розділена за поздовжною віссю опорним утворенням — аксостилем. В передній частині тіла знаходяться два ядра. Протоплазма не містить вакуолей, є фібрили, що виконують опорну функцію. Мітохондрії та Комплекс Гольджі відсутні, дихання анаеробне. На тупому кінці є дископодібне вдавлення — присоска, за допомогою якої лямблія прикріплюється до епітелію тонкого кишечника. Розміри паразита 10 — 20 мкм в довжину та 5 — 15 мкм у ширину. Рух здійснюється за допомогою чотирьох пар джгутиків.

   В кишечнику людини лямблії утворюють овальні цисти 8 — 12 мкм довжиною та 3 — 10 мкм шириною. Вони оточені хітиновою оболонкою та містять 2 — 4 ядра.

Резистентність

   Вегетативні форми нестійкі у зовнішньому середовищі, а цисти можуть тривалий час зберігати життєздатність.

Патогенез та захворювання у людини

   Захворювання виникає, коли цисти паразита потрапляють до організму людини. В кишечнику цисти розчиняються та вегетативна клітина починає розмножуватись. При лямбліозі спостерігаються дуоденіт, ентероколіт, диспепсичні розлади (нудота, печія), ураження печінки (гепатит).

Діагностика

   Фекалії та дуоденальний вміст хворого досліджують методом мікроскопії. Лямблій визначають у нативних та оброблених розчином Люголя препаратах.

Лікування

   Найбільш ефективним методом лікування лямбліозу є метронідазол (трихопол, флагіл) і фуразолідон. Метронідазол призначають по 0,25 г 3 рази на день протягом 7 днів. Із імпортних препаратів ефективний тінідазол (по 0,15 г 2 рази на день протягом 7 днів), близький за структурою до метронідазолу. Фуразолідон приймають по 0,1 г 4 рази на добу протягом 5 днів.



Джерело: https://uk.wikipedia.org/wiki/Лямблія
Категорія: Одноклітинні | Додав: khronosuranovich (11.05.2016)
Переглядів: 464 | Теги: тваринні, паразити, одноклітинні, анаероби, Зоологія, тварини, джгутикові | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar