Lorem ipsum
Class aptent taciti sociosqu ad litora
Головна » Статті » Зоологія » Найпростіші багатоклітинні

Корал

   Корал — колонія морських безхребетних тварин кнідарій, головним чином із класу коралових поліпів Anthozoa (класичні корали) або класу Гідроїдні (гідрокорали), що мають твердий зовнішній скелет. Скелети деяких видів добувають з води, щоб використати як сувеніри, для ювелірних виробів і прикрас. Найвідоміший серед ювелірних видів червоний середземноморський корал Corallum rubum з якого виробляють коралі. Корали в теплих морях створюють бар'єрні рифи, що відокремлюють берег і лагуну із солоною водою, можуть бути до 30 км шириною, у бар'єрних рифах звичайно бувають проходи для навігації через бар'єр у лагуну. Атоли являють собою суцільне або розірване кільце, що оточує мілководну лагуну. Основою для атола часто служить вершина підводного вулкану.

Цікаві факти

   Більшість коралів мають жорсткий скелет. Нещодавно коралові рифи були знайдені в холодних водах Атлантичного океану поблизу Шотландії. Корали бувають декількох видів: деревовидні, віялові і т.д. Найбільший кораловий риф знаходиться поблизу північно-східного узбережжя Австралії. Він простягається на відстань 2200 км.

Хімічний склад і властивості

   В основному складаються з карбонату кальцію з домішками карбонату магнію, і незначної кількості окису заліза. Містять близько 1% органічної речовини. Індійський чорний корал майже повністю складається з органічної речовини.

   Щільність коралів від 2,6 до 2,7; твердість близько 3,75 за шкалою Мооса. Чорні корали легші, їх щільність 1,32 - 1,35.

Застосування

   У природі відомо понад 3500 різновидів коралів, в палітрі яких розрізняють до 350 кольорових відтінків. Корали використовуються як сировина для отримання вапна, деякі види - для виготовлення ювелірних прикрас. В останньому випадку особливо цінуються чорний (аккабар), білий та сріблясто-перламутровий «шкіра ангела», і найпопулярніший червоний і рожевий благородні корали.

   Як і у випадку з перлами, висока вартість натуральних коралів призводить до великої кількості підробок. Діапазон дуже широкий, на одному кінці знаходяться пластмасові намиста під корал, на іншому - натуральний корал, пофарбований в який-небудь колір.

   Законом деяких країн (наприклад, Єгипту) вивезення коралів за межі території держави заборонено.

Забарвлення

   Найчастіше для прикрас використовують благородний корал, пофарбований у різні відтінки рожевого і червоного кольору. Колір коралів залежить від складу і кількості органічних сполук: зустрічаються не тільки рожеві, а й червоні, блакитні, білі і навіть чорні корали. У Китаї та Індії видобувають чорні корали.

   Рожеві, червоні і чорні корали вважаються найбільш цінними.



Джерело: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BB
Категорія: Найпростіші багатоклітинні | Додав: khronosuranovich (15.05.2016)
Переглядів: 373 | Теги: найпростіші багатоклітинні, коралові поліпи, Зоологія, кишковопорожнинні, тварини | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar