Lorem ipsum
Class aptent taciti sociosqu ad litora
Головна » Статті » Зоологія » Черви

Трубочник звичайний

   Трубочник звичайний (лат. Tubifex tubifex) ― вид малощетинкових червів сімейства Tubificidae. Трубочники ― тонкі, ниткоподібні рожевого кольору черв'яки завдовжки до 40 мм. На кожному сегменті тіла по 4 щетинки. Харчуються розкладаючимися частинками, захоплюючи і пропускаючи через кишківник мул.

   Мешкає на дні замулених стоячих водойм, в забруднених струмках і річках. Утворює величезні скупчення в мулі сильно забруднених річок, але зустрічається також на піщаних і кам'янистих грунтах більш чистих річок (в незначних кількостях). Живуть в зроблених з мулу трубчастих нірках, з яких виставляють над поверхнею ґрунту задній кінець тіла (з зябрами), який постійно рухається, здійснюючи хвилеподібні дихальні рухи. Трубочник знаходиться на дні цілий рік.

   Розмноження тільки статеве. Яйця (по кілька штук) відкладає в коконах.

   Широко використовується в годуванні акваріумних рибок в якості живого корму. Але, в порівнянні з спорідненим Аулофорус, менш ефективно культивується в домашніх умовах.

   Зберігають трубочника в низькому посуді з шаром води 3-5 мм при низькій температурі (5-10 °C). Свіжоспійманими хробаками риб не годують, тому що при цьому велика небезпека занесення з ними збудників хвороб, таких як Каріофільоз. Зазвичай їх витримують при щоденному промиванні 3-7 днів, відокремлюючи через дрібне сито живих особин від мертвих. Накопичуємі трубочником забруднюючі речовини з рідного місцеперебування також становлять небезпеку.

   В акваріумі не з'їдений трубочник заривається в ґрунт і нерідко починає розмножуватися.

Tubifex tubifex Smirnowi

   Найкоротший представник цього виду, звичайна довжина 9,25-10 мм, складається з 31-42 сегментів. Забарвлення кишечника характерного червоно-бурого кольору. Головна лопать витягнута і загострена. Серце в 9 сегменті.

   Сім’япровод мало петлистий, набагато довше атріуму. Атріум в 1,5 рази ширше сім’япроводу, довжина близько 90 мікрон. Пеніс дорівнює по довжині простаті. Простата яйцевидно овальна, ширина її близько 70 мікрон. Сім’яприємники з короткою і не дуже широкою ампулою, проток ампули рази в три довше її і в 2-1,5 рази вужчі.

   Черевні пучки містять 6-5 щетинок в передніх сегментах (по 7-й сегмент) і 2-4 щетинки в інших. Нижній зубець щетинок довше верхнього у відношенні 4: 3, це рідкісна особливість серед Tubificidae. Спинні пучки складаються з 1 або 2 в передніх сегментах (2) волоскоподібних щетинок і 1-4 зубчастих. Волоскоподібні щетинки виявляють перисті тільки при іммерсії. У зубчастих щетинок при іммерсії спостерігаються 1-3 зубчики між майже рівновеликими зубцями.

   Цей вид поширений в прибережному ґрунті Плещеєвого озера.

   Професор Дмитро Олександрович Ласточкін дав цю видову назву на честь вченого-історика М. І. Смирнова, який багато зробив для вивчення Переславського краю.



Джерело: https://ru.wikipedia.org/wiki/Трубочник_обыкновенный
Категорія: Черви | Додав: khronosuranovich (04.07.2016)
Переглядів: 1987 | Теги: кільчасті черви, малощетинкові черви, Зоологія, тварини | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar