Lorem ipsum
Class aptent taciti sociosqu ad litora
Головна » Статті » Зоологія » Черви

Дощовий черв'як звичайний

   Звичайний дощовий черв'як (Lumbricus terrestris) — великий червонуватий дощовий черв'як, батьківщиною якого є Європа. Нині також широко поширений по всьому світу (разом з іншими видами люмбрицидів), завезений людиною разом із культурними рослинами. Живе у ґрунті, живиться рослинними рештками, перегноєм.

Будова

   У дощового черв'яка розрізняють головний відділ, тулубовий і анальну лопать. У передній частині є потовщення — поясок. Тіло, як і у всіх кільчастих червів, поділене на сегменти, кожен з яких заповнений целомічною рідиною, яка допомагає їм витримувати тиск ґрунту над ними. Трубчаста травна система дає змогу черв'якам пропускати через неї ґрунт, збільшуючи його родючість.

Травна система

   Через рот у м'язисту глотку їжа потрапляє до стравоходу, куди відкриваються особливі залози, секрет яких знешкоджує ґрунтові кислоти. Потім їжа потрапляє у воло і м'язистий шлунок. Завдяки скороченням м'язів їжа перетирається і надходить до кишківника, де поживні речовини всмоктуються в кров. Неперетравлені рештки виводяться через анальний отвір.



Джерело: https://uk.wikipedia.org/wiki/Дощовий_черв%27як_звичайний
Категорія: Черви | Додав: khronosuranovich (04.07.2016)
Переглядів: 533 | Теги: кільчасті черви, малощетинкові черви, Зоологія, тварини | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar