Lorem ipsum
Class aptent taciti sociosqu ad litora
Головна » Статті » Зоологія » Підводні мешканці

Білий дельфін

   Білий дельфін, або річкова соталія, або амазонская соталія, або амазонський дельфін (лат. Sotalia fluviatilis), також званий «bufeo gris» або «bufeo negro» (обидві ці назви поширені в Перу) - це дельфін, який зустрічається в річках басейну Амазонки. Слово «тукуші» (англ. «Tucuxi», вимовляється [tu: ku: ∫i]) запозичене з мов тупі і в даний час прийнято як розмовна (ненаукова) назва цього виду. Незважаючи на те, що цей вид живе в місцях поширення справжніх річкових дельфінів, таких як амазонський дельфін, генетично тукуші не є їхнім близьким родичем. Дельфін-тукуші відноситься до сімейства морських дельфінів (Delphinidae). Зовні тукуші, особливо морська його форма, нагадує дельфіна-афаліну. Однак він досить відрізняється і від афаліни, і від інших пляшконосих дельфінів, щоб бути виділеним в свій рід Sotalia. Деякий час за тукуші помилково приймали ще 1 вид дельфіна, що мешкає в прибережних водах і річкових гирлах того ж регіону, але тепер ці тварини виділені в окремий вид Sotalia guianensis (костеро, англ. Costero). Костеро також називаються рожевими дельфінами.

Зовнішній вигляд

   Часто вказується, що тукуші зовні схожий на афаліну. Однак тукуші зазвичай дрібніше, він доростає тільки до 150 см. Спина і боки цього дельфіна - світлого блакитнувато-сірого кольору. Черево набагато світліше, часто розовате. Спинний плавець зазвичай злегка гачкуватий. Рило добре помітно, середньої довжини. На кожній з щелеп по 26-36 пар зубів.

Таксономія

   Тукуші як вид Sotalia fluviatilis був описаний в 1853, його найближчий родич костеро (Sotalia guianensis) - в 1864. Ці 2 види деякий час розглядалися як підвиди або морська і прісноводна варіації одного виду. Потім між ними знайшли суттєві морфологічні і генетичні відмінності. В даний час поділ цих 2 видів науково обгрунтовано, проте МСОП все ще розглядає їх як 1 вид Sotalia fluviatilis.

Ареал

   Тукуші зустрічається в Амазонці практично по всій її течії, а також у багатьох притоках цієї річки, тобто на території Бразилії, Перу, в південно-східній Колумбії і в східній частині Еквадору. Безліч особин тукуші спостерігається і далі на півночі, в річці Оріноко, проте поки не ясно, до якого виду - тукуші або костеро - відносяться ці дельфіни.

Поведінка

   Тукуші тримаються невеликими стадами по 10-15 особин, плавають завжди згуртованими стадами. Це змушує припускати наявність у тукуші високорозвиненої стадної / стайної поведінки. Ці дельфіни активні, люблять вистрибувати з води, перекидатися, підстрибувати над водною поверхнею, бити по воді хвостом. Однак вони не люблять наближатися до човнів.

   Можуть полювати спільно з іншими річковими дельфінами. Харчуються багатьма видами риб. Живуть до 35 років.

Охорона виду

   Тукуші ендемічні для вищевказаного регіону. Хоча точних підрахунків їх чисельності ще не проводилося, очевидно, що тукуші досить численні. Суттєвою загрозою для них є рибальські мережі. Також в басейні Амазонки відзначаються випадки навмисного полювання на тукуші заради їх м'яса. Також однією із загроз для даного виду є забруднення, зокрема - забруднення води сполуками ртуті, що викликається розробкою золотих родовищ.

   У неволі тукуші часто хворіють і погано приручаються. Кілька особин тукуші містилося в неволі в акваріумах Європи, але останній з них, Пако, помер в 2009 році в зоопарку Мюнстера.

Факти

   Білі дельфіни зображені на гербі Ріо-де-Жанейро.



Джерело: https://ru.wikipedia.org/wiki/Белый_дельфин
Категорія: Підводні мешканці | Додав: khronosuranovich (05.05.2016)
Переглядів: 569 | Теги: ссавці, підводні мешканці, Зоологія, тварини | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar